AYYTİİİS?EYTİİİS?


Aslında birçok dişi blog yazarı birçok müzik sitesi bahsetti bu şarkı ve şarkıcıdan ama dayanamadım...yeniliklere pek de açık olmayan bu kişisel müziksel yazımda kendi duygularımı dile getirmeye dikkat edeceğim.

Şahıs,Calvin Harris.Şarkı ise "Acceptable in the 80's"
Başka şarkıları da var (colors, vegas..). Hatta çok da güzel remixler yapıyor bu güzel insan. Ama klibi gören bilir, şarkıdaki enerjiyi de farketmişsinizdir...o şarkıda kalakaldım. Mesela pek fena, sıkıcı, bunaltıcı bir gün geçirmişim. Evime gelmişim, kimseler yok. Canım sıkılıyor. Açarım bu şarkıyı,ne dert kalır ne de tasa. "Ohhh!!" derim. Sanki çimene basmışım yalın ayak. Hele bir de klibi göreyim...bir renk karmaşası, o anlamsız sözler (rave denir imiş bu tarza), beyaz tenli, güzel bakışlı bir adam (nasıl da hoş bir delikanlı), danseden uzun bacaklı, opak çoraplı kızlar, seksenleri yansıtan kıyafetler (kuş baskılı t-shirt ayrıca güzel),hop hop oynatan zıp zıp fırtlatan bir müzik...daha ne olsun. Kendime gelirim hepten. Bütün endorfin ihtiyacım bir şarkının tekrar tuşuna basılmasıyla sağlanıyor. Ve ben 80'lerde doğmuş olmamın keyfini çıkarıyorum.

Bu arada, şarkının nakaratına kadar vokalimiz Calvin Harris'in "80's" deyişindeki gariplik göze batıyor."ayytiiiss" ne demek diyordum ilk dinlediğimde..."Gözle ilgili bişey mi acaba?"
Hani rakuna da yazık, klipte görüldüğü üzere yararlı olabilir her bünyeye ama doğaya ait değil mi o hayvan? Yine de dans ederken elde güzel de durmuyor değil...ayrıca içini doldurup boşaltmanın bi manası yok. Çelişiyorum...

Velhasıl kelam, adam bir kliple bir sürü hatun hayran sahibi olagörsün,hatta ben ve ben gibi birçok kızımızı da yanına sürüklesin dursun...eğlenmeye, saçmalamaya ve dans etmeye devam edelim derim ben.
Kendinize hoşça bakın efenim.

3 yorum:

star starcrazy Mayıs 02, 2007  

o dişilerden biri de bendim; elimde doldurulmuş bir adet rakunla selam ederim : )

Radnor Mayıs 02, 2007  

boyun devrilsin avrat, ,bu kadar yıl ye,içir,besle , sende git elin kelvin ine kaç?!alacağın olsun,iki çocuğumla mağdurum,uğur dündar yetiş forevır

pınar Mayıs 08, 2007  

sabah sabah odamda tek başıma dans ettim iyi mi.

iletişim/contact

bozukkaset@gmail.com

burkalıyam ezelden gönlüm geçmez özenden, since 2006